CGP2C472MNWDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C472MNWDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C472MNWDAAWL25
Description
CER DISC 4.7NF 10000 Y5U 20%
Detailed Description
4700 pF ±20% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.886" Dia (22.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.004" (25.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)