CGP2C472MHVDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C472MHVDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C472MHVDDA7317
Description
CER DISC 4.7NF 3000 Y5V 20%
Detailed Description
4700 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)