CGP2C471MDYDCA7301
DigiKey Part Number
399-CGP2C471MDYDCA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C471MDYDCA7301
Description
CER DISC 470PF 1000 Y5P 20%
Detailed Description
470 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)