CGP2C471MDYDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C471MDYDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C471MDYDAAWL25
Description
CER DISC 470PF 1000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)