CGP2C471KUSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C471KUSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C471KUSDBAWL25
Description
CER DISC 470PF 4000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.689" Dia (17.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)