CGP2C471KDSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C471KDSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C471KDSDBAWL50
Description
CER DISC 470PF 1000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)