CGP2C470JLSDCAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C470JLSDCAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C470JLSDCAWL50
Description
CER DISC 47PF 8000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)