CGP2C430JGSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C430JGSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C430JGSDDAWL35
Description
CER DISC 43PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
43 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)