CGP2C392KHYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C392KHYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C392KHYDBAWL50
Description
CER DISC 3.9NF 3000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.650" Dia (16.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)