CGP2C332MUVDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MUVDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MUVDDA7317
Description
CER DISC 3.3NF 4000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)