CGP2C332MLVDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MLVDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MLVDBAWL50
Description
CER DISC 3.3NF 8000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)