CGP2C332MHWDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MHWDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MHWDBAWL35
Description
CER DISC 3.3NF 3000 Y5U 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)