CGP2C332MGWDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MGWDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MGWDAAWL35
Description
CER DISC 3.3NF 2000 Y5U 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)