CGP2C332MDYDCAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MDYDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MDYDCAWL35
Description
CER DISC 3.3NF 1000 Y5P 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)