CGP2C332MDYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C332MDYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332MDYDBAWL50
Description
CER DISC 3.3NF 1000 Y5P 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)