CGP2C332KHYDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C332KHYDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C332KHYDDAWL50
Description
CER DISC 3.3NF 3000 Y5P 10%
Detailed Description
3300 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)