CGP2C331MUYDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C331MUYDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C331MUYDDAWL35
Description
CER DISC 330PF 4000 Y5P 20%
Detailed Description
330 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)