CGP2C331MHYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C331MHYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C331MHYDBAWL35
Description
CER DISC 330PF 3000 Y5P 20%
Detailed Description
330 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)