CGP2C331KLYDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C331KLYDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C331KLYDDAWL25
Description
CER DISC 330PF 8000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)