CGP2C331KDSDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C331KDSDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C331KDSDAAWL35
Description
CER DISC 330PF 1000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)