CGP2C331JHSDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C331JHSDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C331JHSDAAWL25
Description
CER DISC 330PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)