CGP2C300JDSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C300JDSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C300JDSDBAWL25
Description
CER DISC 30PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)