CGP2C271KGYDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C271KGYDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C271KGYDDAWL35
Description
CER DISC 270PF 2000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)