CGP2C270KLSDCAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C270KLSDCAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C270KLSDCAWL25
Description
CER DISC 27PF 8000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±10% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)