CGP2C222MHWDAA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C222MHWDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C222MHWDAA7317
Description
CER DISC 2.2NF 3000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)