CGP2C222KGYDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C222KGYDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C222KGYDDA7317
Description
CER DISC 2.2NF 2000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)