CGP2C221KKYDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP2C221KKYDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C221KKYDAA7301
Description
CER DISC 220PF 6000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)