CGP2C221JDSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C221JDSDAAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C221JDSDAAWL50
Description
CER DISC 220PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)