CGP2C182KHYDDA7301
DigiKey Part Number
399-CGP2C182KHYDDA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C182KHYDDA7301
Description
CER DISC 1.8NF 3000 Y5P 10%
Detailed Description
1800 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)