CGP2C181JHSDCAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C181JHSDCAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C181JHSDCAWL25
Description
CER DISC 180PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)