CGP2C180KNSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C180KNSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C180KNSDDAWL35
Description
CER DISC 18PF 10000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±10% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)