CGP2C152MUVDBA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C152MUVDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C152MUVDBA7317
Description
CER DISC 1.5NF 4000 Y5V 20%
Detailed Description
1500 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)