CGP2C151MLYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C151MLYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C151MLYDBAWL25
Description
CER DISC 150PF 8000 Y5P 20%
Detailed Description
150 pF ±20% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)