CGP2C151MHYDCA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C151MHYDCA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C151MHYDCA7317
Description
CER DISC 150PF 3000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)