CGP2C151KNYDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C151KNYDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C151KNYDDAWL50
Description
CER DISC 150PF 10000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)