CGP2C150KNSDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C150KNSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C150KNSDBAWL35
Description
CER DISC 15PF 10000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±10% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)