CGP2C121KHYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C121KHYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C121KHYDBAWL35
Description
CER DISC 120PF 3000 Y5P 10%
Detailed Description
120 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)