CGP2C103MUWDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C103MUWDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C103MUWDDAWL35
Description
CER DISC 10NF 4000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.689" Dia (17.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)