CGP2C103MHVDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C103MHVDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C103MHVDBAWL25
Description
CER DISC 10NF 3000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.571" Dia (14.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)