CGP2C102MHYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C102MHYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C102MHYDBAWL25
Description
CER DISC 1NF 3000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.689" Dia (17.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)