CGP2C102MHWDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP2C102MHWDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C102MHWDAA7301
Description
CER DISC 1NF 3000 Y5U 20%
Detailed Description
1000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)