CGP2C101KDSDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C101KDSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C101KDSDBAWL35
Description
CER DISC 100PF 1000 SL 10%
Detailed Description
100 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)