CGP1C820KKSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C820KKSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C820KKSDDAWL35
Description
CER DISC 82PF 6000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)