CGP1C472MLWDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C472MLWDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C472MLWDBAWL25
Description
CER DISC 4.7NF 8000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.827" Dia (21.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)