CGP1C472MKWDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C472MKWDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C472MKWDBAWL35
Description
CER DISC 4.7NF 6000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)