CGP1C471MKYDCA7301
DigiKey Part Number
399-CGP1C471MKYDCA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C471MKYDCA7301
Description
CER DISC 470PF 6000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)