CGP1C470KKSDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C470KKSDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C470KKSDDAWL25
Description
CER DISC 47PF 6000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)