CGP1C360KGSDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C360KGSDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C360KGSDAAWL35
Description
CER DISC 36PF 2000 SL 10%
Detailed Description
36 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)