CGP1C332MUYDDA7301
DigiKey Part Number
399-CGP1C332MUYDDA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C332MUYDDA7301
Description
CER DISC 3.3NF 4000 Y5P 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)