CGP1C331MNYDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP1C331MNYDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C331MNYDDAWL25
Description
CER DISC 330PF 10000 Y5P 20%
Detailed Description
330 pF ±20% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)